UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


RakouskoVlajka Rakouska

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Rakousko je proslulé svými lyžařskými zařízeními v nádherných horách, křišťálově čistými jezery a krásnými zelenými údolími. Po celé zemi naleznete množství překrásných architektonických památek připomínajících mocné Habsburky, kteří ovládali střední Evropu po mnohá staletí.

Dědictví Habsburků není nikde tak patrné jako právě v hlavním městě Vídni, kde se nachází opera a bývalá císařská rezidence Hofburg. Ostatní rakouská města jsou podobně naplněna historickým kouzlem, například Salcburk - Mozartovo rodiště, kde se ohromující barokní kostely vyjímají na pozadí zasněžených hor, nebo Insbruck v centru rakouských Alp.

V Rakousku však naleznete též nápadnou současnou architekturu ukazující moderní zemi se špičkovou úrovní technologií, invencí a designu, jejíž efektivní sociální systém zaručuje vysoký životní standard pro většinu svých obyvatel.

Rakousko je vyhlášené svou hudbou, literaturou a uměním, ale vyznačuje se také labužnickou kulturou a užíváním si života - to je zřejmé zejména v kavárnách, kde pití kávy bylo povýšeno na umění a ve vinárnách, ve kterých je poslední vinobraní doprovázeno ohromným množstvím jídla. Noční život je mnohostranný, nabízí zastrčené výčepy a pivní zahrádky, stejně jako moderní bary a taneční kluby plné až do rána.

Rakousko sousedí na severu s Německem a Českou republikou, na východě se Slovenskem a Maďarskem, na jihu se Slovinskem a Itálií a na západě se Švýcarskem.

Další informace o Rakousku můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/aut/aut.asp


Rakouská republika
hlavní město: Vídeň (Wien)
rozloha: 83 858 km2
počet obyvatel: 8 150 835
jazyky: němčina
měna: Euro (EUR) = 32 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Rakouska!

RADA MLÁDEŽE

Österreichischer Bundesjugendring - ÖBJR
Český překlad: Rakouský kruh mládeže
Sekretariát: Praterstraße 70/13, A-1020 Vienna
Telefon: + 43 1 214 44 99, fax: + 431 214 44 99 10
E-mail: oebjr@oebjr.at
WWW: www.oebjr.at/

SLEVY

V Rakousku můžete získat na kartu EURO<26 asi 700 slev, zejména na kulturu, sport a volný čas, a ubytování a stravování. Bližší informace jsou na www.euro26.at nebo na www.euro26.org/.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.