UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


ItálieVlajka Itálie

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Jaké by to bylo vzbudit se v srdci římského impéria, obědvat v přepychové renesanční vile z šestnáctého století, a ulehnout ke spánku v hlavním městě designu jednadvacátého století? Navštivte Itálii, nevynechejte Řím, Florencii a Milán a přesně tohle můžete zažít.

To ale není všechno. Itálie spojuje historii umění a moderní módu s ohromujícími přírodními sceneriemi: tyrkysové vody u Costa Smeralda nabízejí jedny z nejkrásnějších evropskýh písečných a mořských ploch zalitých sluncem, zatímco sněhem pokryté vrcholky Dolomit jsou rájem pro vyznavače zimních sportů.

Kromě známých měst, jako jsou Benátky, Janov a Neapol (každé se svou vlastní identitou, protože Itálie byla sjednocena až v roce 1870), jsou tu romanická středověká města jako San Gimignano v Toskánsku a časem nedotčené rybářské vesničky, jako je nezapomenutelné Positano na pobřeží Amalfi. Navštivte vinice a sklepy, kde ochutnáte nejlepší místní vína: oblast Veneto slavná pro jiskrné bíle prosecco, a Toskánsko, domov proslaveného silného červeného Brunello di Montalcino. A abyste zakusili ještě něco docela jiného plavte se člunem na Sicílii nebo Sardinii, kde poznáte selskou pohostinnost blaženého středomoří. V Itálii je stále co objevovat.

Itálie sousedí na západě s Francií, na severu se Švýcarskem a Rakouskem a na východě se Slovinskem.

Další informace o Itálii můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/ita/ita.asp


Italská republika
hlavní město: Řím (Roma)
rozloha: 301 230 km2
počet obyvatel: 57 679 825
jazyky: italština
měna: euro (EUR) = 32 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Itálie!

SLEVY

V Itálii můžete na kartu EURO<26 získat více než 2200 slev, zejména na ubytování a stravování, sport a volný čas, kulturu, muzea a dopravu. Bližší informace naleznete na www.euro26.org nebo www.cartagiovani.it.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.