UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


SlovinskoVlajka Slovinska

Dominantami této strategicky významné země jsou hory, řeky a hlavní dopravní tahy mezi severem a jihem, východem a západem. Slovinsko hraničí s Itálií, Rakouskem, Maďarskem a Chorvatskem.

Slovinsko, jedna z nejmenších zemí Evropy, leží v záviděníhodné zeměpisné pozici mezi majestátními Alpami a středozemím. Hlavní město Ljubljana se nachází ve středu země, podél břehů řeky Ljubljanca, dvě hodiny jízdy ode všech státních hranic. Stará část města je obzvlášť nádherná. Nad městem se tyčí dvě stejné věže Ljubljanské katedrály (1708), v níž jsou velice působivé fresky. V Ljubljaně je též dobrý operní sál; symfonický orchestr hraje pravidelně ve velkém sále Kulturního a kongresového centra.

Druhé největší slovinské město Maribor leží na východě, jen 10km od Rakouské hranice. Exkluzivní horská oblast Bled leží u stejnojmenného idylického jezera, jež slouží v zimě bruslení a curlingu, zatímco v létě si zde přijdou na své plavci a veslaři. Na slovinské národní kuchyni je znát rakousko-německý vliv kyselého zelí, grilovaných klobás a jablečného štrúdlu, jež se často objevují v nabídkách restaurací.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/svn/svn.asp


Slovinská republika
hlavní město: Lublaň
rozloha: 20 253 km2
počet obyvatel: 1 930 132
jazyky: slovinština
měna: slovinský tolar (SIT) = 0,20 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Slovinska!

RADA MLÁDEŽE

Mladinski Svet Slovenije - MSS
Český překlad: Rada mládeže Slovinska
Sekretariát: Linhartova, 13 - 1000 Ljubljana, Slovenia
Telefon: + 386 61 306 39 87, fax: + 386 61 133 85 07
E-mail: mss@mail.ljudmila.org

SLEVY

Ve Slovinsku můžete na kartu Euro<26 více než 550 slev, zejména na ubytování a stravování, kulturu a zábavu, dopravu a cestování, sport a volný čas. Bližší informace naleznete na www.euro26.org/.

UŽITEČNÉ ODKAZY

[Poslední aktualizace: 20.3.2002]

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.