UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


ChorvatskoChorvatská vlajka

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Chorvatsko se rozprostírá na pobřeží Jaderského moře. Sousedí se Slovinskem, Maďarskem, Jugoslávií a Bosnou a Hercegovinou.

Na severním poloostrově Istria se nacházejí nejvýznamnější letoviska Porec, Pula, Opatija a Rovinj, oblast Kvarner oplývá množstvím ostrovů a ostrůvků s hezkými plážemi. Dále na jihu je Splitská a Makarská oblast. Záhřeb, ekonomické, kulturní a administrativní srdce Chorvatska se nachází na řece Sáva. Jedním z nejhezčích chorvatských měst je Dubrovník se svými středověkými zdmi a paláci. Město Split bylo založeno ve čtvrtém století římským císařem Diokleciánem. Obrovský palác a opevněné město, které postavil, jsou nyní součástí staré čtvrti. V paláci se konají koncerty, představení opery a tance. Národní park Plitvická jezera je tvořen řetězem šestnácti nádherných zelenomodrých jezer v údolí mezi vysokými zalesněnými horami. Co se týče jídla, návštěvníci Chorvatska by rozhodně měli vyzkoušet manistra od bobica (fazole a čerstvá kukuřičná polévka).

Zdroj: www.wtgonline.com/data/hrv/hrv.asp


Chorvatská republika
hlavní město: Záhřeb
rozloha: 56 542 km2
počet obyvatel: 4 334 142
jazyky: chorvatština
měna: kuna (HRK) = 5 Kč


Klikni pro větší mapu Chorvatska!

SLEVY

V Chorvatsku můžete na Kartu EURO<26 získat slevu 25 % z jízdného na vlaky, autobusy a trajekty. Kromě toho jsou nabízeny slevy na kulturu, ubytování a stravování, služby a informace, nakupování, cestování a vzdělávání. Bližší informace o slevách naleznete na adrese www.euro26.org/.

UŽITEČNÉ ODKAZY

  • www.hr/index.en.shtml - informační stránky o Chorvatsku; ekonomika, průmysl, turistické informace, historie, kultura sport, odkazy a mnoho dalšího - chorvatsky, anglicky
Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.