UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


MaďarskoVlajka Maďarska

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Maďarsko se nachází ve střední Evropě a sousedí se Slovenskem, Ukrajinou, Rumunskem, Chorvatskem, Srbskem, Rakouskem a Slovinskem. Na severu a na západě je krajina mírně kopcovitá. Hlavní město Budapešť leží na jedné z nejhezčích částí Dunaje a tvoří je dvě části - Buda a Pešť. Buda je starší a honosnější, s ulicemi a středověkými budovami, zatímco Pešť je komerčním centrem. Budapešť je živé město, jež vždy bývalo útočištěm spisovatelů, umělců a hudebníků. Zdejší Muzeum dějin vystavuje archeologické zbytky starého města a zařízení domů, sklo a keramiku z patnáctého století. Na pešťské straně se nachází parlament a Národní muzeum, které má ve své sbírce pozoruhodné skvosty, například nejstarší lidskou lebku nalezenou v Evropě. V Budapešti je mnoho nočních klubů, barů a diskoték.

Jezero Balaton na západě země je oblíbeným místem dovolenkářů nejen pro své písečné pláže a mělkou vodu. Mezi speciality místní kuchyně patří halászlé (rybí polévka) s těstovinami a gulášová polévka. Během letních nocí je živě i na Balatonu.

Další informace o Maďarsku můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/hun/hun.asp


Maďarská republika
hlavní město: Budapešť
rozloha: 93 030 km2
počet obyvatel: 10 106 017
jazyky: maďarština
měna: forint (HUF) = 0,15 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Maďarska!

RADA MLÁDEŽE

Nemzetközi Ifjúsági Koordinációs Iroda - NIKI (Maďarsko)
Český překlad: Maďarská kancelář koordinace práce s mládeží
Sekretariát: Amerikai, Ut 96, Budapest, H-1146, Hungary
Telefon: +36 1 252 32 75, fax: +36 1 251 86 74
E-mail: kub@mail.mgx.hu

SLEVY

V Maďarsku můžete získat na kartu EURO<26 asi 1.600 slev, zejména na sport, kulturu, volný čas, vzdělávání, ubytování a stravování a mnoho místních slev. Bližší informace jsou na www.euro26.ngo.hu nebo na www.euro26.org/.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.