UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


RumunskoVlajka Rumunska

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Sousedy Rumunska jsou Moldávie na východě, Bulharsko na jihu, Srbsko na západě, Maďarsko na severozápadě a Ukrajina na severu. Z východu Rumunsko omývá Černé moře. Severní půlku země tvořenou Transylvánií a Moldávií rozdělují v středě Karpaty. Jižně od západně-východního hřebenu Karpat leží v ploché nížině Dunaje Valašsko a hlavní město Bukurešť. Nejdůležitější rumunská letoviska jsou na pobřeží Černého moře, v Karpatech a v Transylvánii.

Pobřeží Černého moře je ideální pro rodinné výlety, má 70 kilometrů bílých písečných pláží a mnoho letovisek, mezi jinými Mamaia, Eforie, Saturn a Mangalia. Krásné a hustě zalesněné Karpaty nabízejí možnosti pro sportovní a volnočasové aktivity, jako lyžování, bobování, jízda na koních a tenis. V malebných údolích a na horských svazích se nacházejí zimní střediska a lázně. Rumunské lázně jsou proslulé zázračnými léčivými silami už od dob Římského impéria. Dobře vybavená lázeňská města jsou též V Transylvánii, například Baile Felix a Covasna. Zde se také nachází slavný hrad Bran, údajně jedno z původních útočišť středověkého krále Vlada Narážeče, který se později stal předlohou známého románu Brama Stokera Dracula.

Mezi místní speciality patří ciorba de perisoare (polévka s masovými kuličkami), ciorba tanancasca (maso se zeleninou), drůbková polévka a mnoho druhů rybích polévek.

Další informace o Rumunsku můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/rom/rom.asp


Rumunsko
hlavní město: Bukurešť
rozloha: 237 500 km2
počet obyvatel: 22 364 022
jazyky: rumunština
měna: leu (ROL), 1 Kč = 265 leu


Klikni na obrázek pro větší mapu Rumunska!

RADA MLÁDEŽE

Consiliul Tineretului din Romania - CTR
Český překlad: Rumunská rada mládeže
Sekretariát: 9 Dem 1 Dobrescu, 70119 Bucharest - 1, Romania
Telefon: +40 1 312 28 97 /+40 1 312 66 03, fax: +40 1 312 28 97 / +40 1 312 65 53
E-mail: psdr@dnt.ro

SLEVY

Bližší informace o slevách v Rumunsku získáte na adrese www.euro26.ro (rumunsky).

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.