UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


BulharskoBulharská vlajka

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Bulharsko hraničí na severu s Rumunskem, na jihu s Tureckem a Řeckem a na západě se Srbskem a Makedonií. Východní hranici tvoří Černé moře.

Celou zemí až k Černému moři se táhne Balkánské pohoří. Krajina je pokryta lesy a řekami. Černomořská letoviska mají jedny z největších pláží v Evropě. Bulharská černomořská riviéra s dlouhými plážemi a širokými zátokami je ideální pro rodinné dovolené. Také lyžařské oblasti jsou považovány za jedny z nejhezčích v Evropě, v zimě mají prakticky zaručenu bohatou sněhovou nadílku. V Sofii, založené už ve čtvrtém století, se prolínají různé stavební slohy - řecký, římský, byzantský, bulharský a turecký. Město se může pochlubit význačnými divadly a muzei, operami a galeriemi.

Národní jídla zahrnují studenou jogurtovou polévku s okurkami, pepřem nebo baklažány plněnými masem. V některých restauracích vám zpříjemní posezení místní lidové soubory písní a tanců.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/bgr/bgr.asp


Bulharská republika
hlavní město: Sofie
rozloha: 110 910 km2
počet obyvatel: 7 707 495
jazyky: bulharština
měna: leva (BGL), 1 Kč = 55 leva


Klikni pro větší mapu Bulharska!

SLEVY

V Bulharsku můžete získat 300 slev, zejména na cestování, ubytování, stravování v restauracích, sport a volný čas, Internet, nakupování a muzea. Bližší informace o poskytovaných slevách naleznete na adrese www.euro26.org/.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.