UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


SlovenskoVlajka Slovenska

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Slovenská republika se nachází v střední Evropě. Hranice má s Českou republikou na západě, s Rakouskem na jihozápadě, s Maďarskem na jihu, s Ukrajinou na východě a s Polskem na severu. Slovensko má krásnou přírodu, hory a nížiny, horské kaňony, jezera a plesa, jeskyně, lesy a louky jsou toho příkladem. Na Slovensku naleznete památky, které zde byly zanechány historickými dobami a staletími a jež sem chodí obdivovat turisté z celého světa.

Hlavní město Bratislava je politickým, hospodářským a kulturním centrem země. Jeho dějiny jsou nerozlučně spjaty s keltským a římským obdobím, ale ve městě jsou rovněž budovy téměř všech architektonických slohů - renesance, baroka, rokoka a klasicismu. Nedávno zrenovovaný hrad Devín je vzdálen od Bratislavy asi 10 kilometrů. Mezi další pamětihodnosti hodné obhlídky patří radnice z třináctého století.

Tatranský národní park je nejstarším v zemi, oplývá divokými zvířaty (mezi jinými i kamzíky, rysy a svišti) a alpínskými rostlinami (13 000 druhů). Naleznete zde dobré podmínky pro ubytování a sport (turistika, lyžování). Mezi místní speciality patří bryndzové halušky.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/svk/svk.asp


Slovenská republika
hlavní město: Bratislava
rozloha: 49 035 km2
počet obyvatel: 5 414 937
jazyky: slovenština
měna: slovenská koruna (SKK) = 0,80 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Slovenska!

RADA MLÁDEŽE

Rada mládeže Slovenska - RMS
Český překlad: Rada mládeže Slovenska
Sekretariát: Pražská 11, 816 36 Bratislava, Slovakia
Telefon: +421 2 5249 8108, fax: +421 2 5249 3301
E-mail: rms@rms.mladez.sk
WWW: www.mladez.sk, www.youth.sk - slovensky, anglicky

SLEVY

Na Slovensku můžete využít více než 500 slev zejména na kulturu, cestování, ubytování a stravování, sport, volný čas a nakupování. Bližší informace na www.euro26.org nebo www.ckm.sk.

UŽITEČNÉ ODKAZY

  • www.yfu.org/cs/index.html - informace o organizaci Mládež pro porozumění (Youth For Understanding) pro návštěvníky ze Slovenska a České republiky - anglicky;
  • www.saia.sk/index.htm - Slovenská akademická informačná agentúra - Servisné centrum pre tretí sektor; mimovládní nezisková organizace, jejímž posláním je svými programy a službami posilovat občanskou společnost a napomáhat rozvoji vzdělávání na Slovensku - slovensky, anglicky;
  • www.au-pair.sk/ - Au-pair agentura SAPA; informace o Au-pair, nabídka Au-pair programů v různých zemích - slovensky;
  • www.slovakia.org/ - informace o Slovensku; obecné, dějiny, kultura, ekonomika, splečnost, turistika, odkazy - anglicky

[Poslední aktualizace: 24.4.2002]

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.