UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


Bosna a HercegovinaVlajka Bosny a Hercegoviny

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Bosna a Hercegovina má hranice se Srbskem a Černou Horou na východě a jihovýchodě a s Chorvatskem na severu a západě. Na jihu má krátké pobřeží (asi 20 km), kde se nenacházejí žádné přístavy.

Obvyklým způsobem dopravy je silniční. Mnoho cest je v bídném stavu, ale železnice se postupně obnovuje. V centru hlavního města Sarajeva je několik hotelů. V nedávné minulosti byli jejich jedinými návštěvníky zahraniční novináři, s postupující stabilizací situace přibývá turistů.

Domácí jídelníček je hodně ovlivněný tureckým. Mezi speciality patří bosanski lonac (bosenské dušené maso a zelenina) a lokum (turecký požitek). V posledních letech byly léčebné lázně Jahorina, Bjelasnica a Igman známé dobrými podmínkami pro lyžování. Mořské pobřeží nabízí neomezené možnosti rybaření, pro rybolov se sítí v řekách a jezerech je však nutné mít speciální povolení.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/bih/bih.asp


Republika Bosna a Hercegovina
hlavní město: Sarajevo
rozloha: 51 129 km2
počet obyvatel: 3 922 205
jazyky: srbština, chorvatština
měna: bosensko-hercegovinská marka (BAM)


Klikni pro větší mapu Bosny a Hercegoviny!

SLEVY

Spuštění slev na karty EURO<26 se očekává v roce 2002. Bližší informace naleznete na adrese www.euro26.org/.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.