UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


FrancieFrancouzská vlajka

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Je těžké říct něco obecného o Francii - jak jednou poznamenal Charles de Gaulle "Jak by někdo mohl popsat zemi, která má 265 druhů sýrů?" Na této pozoruhodné zemi je něco, co sem každoročně přiláká miliony turistů, aby okusili la vie française (francouzský život).

Jsou to pařížské bulváry, jiskřivé alpské sjezdovky, sluncem zalité vinice a slunné pláže, nebo káva a croissant v nějaké zapadlé vesničce? Nebo to je výlet po majestátních zámcích na Loiře, nebo oddechový piknik v Provence, kde je vzduch provoněn divými bylinami a levandulí? Pozadu nezůstávají ani krásy méně známých oblastí jako France-Comté, Gaskoňsko nebo Berry, hluboko v zeleném srdci Francie - oblastí pevně přirostlých k zemi, jejichž spící vesničky nabízejí návštěvníkům příležitost okusit skutečné douceur de vivre (štěstí žít) v provinční Francii.

Nedá se popřít, že Francie je země protikladů, nabízející nekonečné možnosti výběru zajímavých míst, velmi rozmanitou krajinu, kuchyni, podnebí a lidi, s výjimečným kulturním dědictvím. Je snadné pochopit, proč Francouzi zůstávají na prázdniny doma a proč svou zemi nazývají La Belle France (Krásná Francie).

Francie sousedí na severu s Belgií a Lucemburskem, na západě s Německem, Švýcarskem, Itálií a Monakem a na jihu se Španělskem a Andorou.

Další informace o Fancii můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/fra/fra.asp


Francouzská republika
hlavní město: Paříž
rozloha: 547 030 km2
počet obyvatel: 59 551 227
jazyky: francouzština, baskičtina
měna: euro (EUR) = 32 Kč


Klikni pro větší mapu Francie!

RADA MLÁDEŽE

Comité pour les Relations Nationales et Internationales des Associations de Jeunesse et d'Education Populaire (CNAJEP)
Český překlad: Výbor pro národní a mezinárodní vztahy organizací pro mládež a populární vzdělávání
Sekretariát: 15, Passage de la Main d'Or - F-75011 Paris, France
Telefon: + 33 1 40 21 14 21, fax: + 33 1 40 21 07 06
E-mail: cnajep@club-internet.fr

SLEVY

Ve Francii nyní nejsou vydávány mládežnické karty, v současnosti se připravují nové karty pro mládež. Nicméně, pro držitele karet zůstávají slevy v platnosti. Bližší informace o slevách naleznete na adrese www.euro26.org/.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.