UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


NěmeckoVlajka Německa

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Ze zmatků a nepokojů dvacátého století Německo vyšlo jako silný, sebejistý stát. S čerstvou vzpomínkou na zeď, jež rozdělovala Berlín na východní a západní, je Německo stále hnací silou evropské integrace.

Němci mají pověst přesných, precizních a efektivních lidí - stejná slova, jež jsou často používaná na popis jejich vynikajících aut, třebaže se v mysli vynoří i obraz Bavorů v kožených kalhotách, jak na Oktoberfestu v Mnichově zvedají svá piva. Přesto ani jeden z těchto stereotypů neodráží různorodost německých měst. Od romantického Heidelbergu, středověkého Nurembergu v Durynsku a Goetheho Weimaru po živá přístavní města Brémy a Hamburg, finanční centrum Frankfurt nad Mohanem a obnovená města bývalé východní části, například Drážďany. To vše avšak zastiňuje kosmopolitní dekadence Berlína, kde se byrokraté nového hlavního města střetávájí s umělci a návštěvníky techno klubů.

Německá krajina je podobně rozmanitá. Alpy na jihu přitahují milovníky lyžování v zimě a příznivce turistiky v létě. Ti sem a do Černého lesa přicházejí objevovat krásná jezera a hrady a zámky s neopakovatelnou atmosférou. Další oblíbenou zábavou jsou vodní sporty. Ostrov Rugen na severu s majestátními býlími útesy a městy jako Wilhelmhaven zase nabízí fantastickou příležitost k dobrodružství v Severním moři.

Německo sousedí na severu s Dánskem, na východě s Polskem a Českou republikou, na jihu s Rakouskem a Švýcarskem a na západě s Francií, Lucemburskem a Belgií.

Další informace o Německu můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/deu/deu.asp


Spolková republika Německo
hlavní město: Berlín
rozloha: 357 021 km2
počet obyvatel: 83 029 536
jazyky: němčina
měna: euro (EUR) = 32 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Německa!

SLEVY

V Německu momentálně není možné uplatňovat na karty EURO<26 slevy. Bližší informace naleznete na www.euro26.org/.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.