UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


Akce

V ZAHRANIČÍ


GENERATION EUROPE


Generation Europe je on-line webová komunita mladých lidí ve věku 19 – 29 let ze všech zemí Evropy. Mladým lidem poskytuje prostor, kde můžou přednést, diskutovat a obhajovat své názory. K tomu jim složí on-line diskusní fóra. Každoročne si členové této kominuty zvolí své zástupce, kteří se zúčastní summitu, kde diskutují a prezentují výstupy diskusí veřejnosti. Pokud máte zájem zapojit se do této komunity, neváhejte a zaregistrujte se na strákách www.generation-europe.eu.com, kde také naleznete další informace.

K novinkám na tomto serveru patří diskuse k aktuálním tématům, jež se mění každý den (www.generation-europe.eu.com/default.asp?sid=90) a nové diskusní fórum zabývající se problémem energie (www.generation-europe.eu.com/default.asp?sid=91).


CELOSVĚTOVÁ INFORMAČNÍ SÍŤ INFOYOUTH


Infoyouth je celosvětová informační síť zabývající se mládeží a souvisejícími otázkami a problémy. Můžete ji nalézt na adrese www.infoyouth.org/. V sekci Calendar of events se nachází seznam chystaných akcí a událostí, které se konají na celém světě. Tuto sekci naleznete na adrese www.infoyouth.org/links/24. Stránky jsou v anglické a francouzské verzi.


FÓRUM MLÁDEŽE 31. GENERÁLNÍ KONFERENCE UNESCO, PAŘÍŽ 12. - 14. 10. 2001


Již podruhé se v souvislosti s Generální konferencí UNESCO uskutečnilo také Fórum mládeže, jehož úkolem bylo přinést jiný, "mladý" pohled na projednávaná témata konference. Zatímco v roce 1999 na něm Česká republika neměla žádné zastoupení, letos se ho zúčastnily 3 osoby. Cestovní zprávu z Fóra mládeže najdete tady.


KONFERENCE YOUTH MEETING OF V4 COUNTRIES


Ve dnech 13. - 15. 7. 2001 uspořádalo ve Visegrádě maďarské Ministerstvo mládeže a sportu konferenci pod názvem Youth Meeting of V4 Countries (Setkání mládeže zemí Visegrádské čtyřky). Na konferenci byli pozváni zástupci těch ministerstev, jež mají v kompetenci problematiku mládeže, a taktéž zástupci mládežnických organizací (rad mládeže) ze zemí V4 (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko). Podrobnou zprávu naleznete zde.


V ČESKÉ REPUBLICE


SETKÁNÍ V SRDCI EVROPY 2002


Ve dnech 23. - 26. května 2002 se v Praze uskutečnil druhý ročník akce s názvem Setkání v srdci Evropy. Pořádala ho Česká rada dětí a mládeže a zúčastnili se ho účastníci nejen z okolních zemí. Více informací naleznete zde. [Přidáno 1. 7. 2002]


SETKÁNÍ V SRDCI EVROPY 2001


Od 24.5. do 27. 5. 2001 se v Praze uskutečnilo Setkání v srdci Evropy, kterého se zúčastnili zástupci národních rad mládeže a mládežnických organizací několika evropských zemí, zejména ze střední a východní Evropy. Akci pořádala Česká rada dětí a mládeže v rámci Bambiriády 2001. Pro více informací o Setkání v srdci Evropy klikněte sem.

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.