UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


MakedonieVlajka Makedonie

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Makedonská republika se nachází v jižní Evropě. Na jihu sousedí s Řeckem, na východě s Bulharskem, na severu se Srbskem a na západě s Albánií. Hlavní město Skopje má více než 600 000 obyvatel. Úředním jazykem je makedonština, kterou mluví i makedonské menšiny v Řecku a Albánii. V Makedonii vedle sebe žijí lidé křesťanského i muslimského vyznání. Státním symbolem je zlaté slunce symbolizující svobodu země a jejích lidí. Makedonie je známá pohostinností, bohatou kulturou a historií, láskou k dobrému vínu a výtečnou národní kuchyní. V Makedonii se narodil legendární Alexandr Veliký.

Další informace o Makedonii můžete nalézt na adrese www.wtgonline.com/data/mkd/mkd.asp.

Zdroj: www.macedonia.org


Bývalá jugoslávská republika Makedonie
hlavní město: Skopje
rozloha: 25 333 km2
počet obyvatel: 2 046 209
jazyky: makedonština
měna: makedonský denár (MKD) = 0,60 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Makedonie!

SLEVY

V Makedonii můžete na kartu EURO<26 získat slevy na divadla, stravování, knihovny, autoškoly a turistiku. Bližší informace o poskytovaných slevách naleznete na adrese www.euro26.org/.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.