UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


AlbánieVlajka Albánie

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Albánie je divoká a hornatá země s rozsáhlými lesy, písečnými plážemi a mnoha krásnými jezery. Sousedí s Černou horou a Srbskem na severu, s Makedonií na východě a Řeckem na jihu. Jižní pobřeží je stále nedotčené civilizací a město Saranda nacházející se naproti Korfu teď navštěvují turisté, kteří se přicházejí podívat na toto předtím nepřístupné letovisko.

V hlavním městě Tirana je několik pěkných příkladů architektury devatenáctého století, jako například mešita Ethem-Bey (vybudovaná v letech 1789 až 1823) a 35 metrů vysoká věž s hodinami postavená v roce 1830. Albánské jídlo je typicky balkánské a zahrnuje speciality fërgese tiranë (smažené maso, játra, vejce a rajčata) a tavë kosi nebo tavë elbanasi (skopové maso s jogurtem). Nejoblíbenější způsobem nočního vyžití je xhiro - večerní procházka hlavními ulicemi a náměstími, která se koná v každém městě a vesnici.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/alb/alb.asp


Albánská republika
hlavní město: Tirana
rozloha: 28 748 km2
počet obyvatel: 3 510 484
jazyky: albánština
měna: lek (ALL) = 0,20 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Albánie!

SLEVY

Albánie není členem organizace European Youth Card Association, která vydává karty EURO<26, proto tady nejsou na tyto karty slevy.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.