UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


ŘeckoVlajka Řecka

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Řecko je sice domovem Dia a jeho olympských druhů, ale jeho uspěchanou dopravou zahlcené hlavní město Atény na první pohled moc božské není. Dosud zde však, stejně jako po celém Řecku, přetrvávají památky dávné slávy země - od aténského Partheonu a Delfského Apollova chrámu až po ruiny Mínojského města Knóssu, jehož památka dosahuje ještě hlouběji do historie.

Po chladných modrých vodách Egejského moře jsou roztroušeny ostrovy, každý se svou vlastní jedinečnou historií. Navštivte Zakynthos na jaře a dozvíte se, proč je zván ostrovem květin, nebo vulkanický ostrov Santorini, kde čerň písku zvýrazňuje zářivou bělost vesniček. Klid a vyrovnanost ostrovů jako Skiáthos a Skópelos kontrastuje s nevázanými požitkářskými večírky na ostrovech jako Myknos a Páros kde uctívání boha radovánek a veselí Dionýsa pokračuje v rytmu garage a house music.

Je snadné zapomenout, že z této plodné země mýtů a olivových hájů se šířily politické, filozofické a umělecké myšlenky, které dotvářely a směrovaly celou západní civilizaci. Dnešní Řecko nabízí cestovateli pohodlí moderní Evropy na dosah okouzlující krásy starobylého světa.

Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem a na východě s Tureckem.

Další informace o Řecku můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/grc/grc.asp


Řecká republika
hlavní město: Athény
rozloha: 131 940 km2
počet obyvatel: 10 623 835
jazyky: řečtina
měna: euro (EUR) = 32 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Řecka!

RADA MLÁDEŽE

Hellenic Youth Council - ESYN
Český překlad: Národní rada řecké mládeže
Sekretariát: Acharnon str. 417, GR- 111 43 Athens
Telefon: + 30 1 251 27 42, fax: + 30 1 258 51 33
E-mail: sekretariat@esyn.gr
WWW: www.esyn.gr - řěcky


SLEVY

Řecko není členem organizace European Youth Card Association, která vydává karty EURO<26, proto tady nejsou na tyto karty slevy.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.