UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


NorskoVlajka Norska

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Ohromující fjordy na jihozápadě jsou pravděpodobně nejdramatičtějším přírodním rysem Norska, ale je mnoho dalších důvodů, proč navštívit tuto řídce osídlenou zemi na severním okraji Evropy. Půlnoční slunce na Severním mysu je oprávněně proslavené - zde, daleko za polárním kruhem, leží město Tromso, kde slunce v zimě nikdy nevychází a v době letního slunovratu nikdy nezachází. Každé ze tří nejdůležitějších norských měst na vás zapůsobí odlišným kulturním a historickým významem. Oslo jako soudobé hlavní město, Bergen jako významný obchodní přístav a Trondheim jako dlouho zavedené centrum křesťanského poutnictví.

V divočině rozprostírající se mezi hlavními městskými centry jsou takové lahůdky jako Jostedalsbreen - evropský největší ledovec, nebo Dovrefjell - domov mytického krále hor. Jsou zde příležitosti k vyžití v mnoha činnostech, např. lyžování, horolezectví, rybaření, záleží jen na ročním období. Ti méně energičtí mohou prostě jen žasnout nad drsnou krásou norské krajiny s jejími nespočetnými údolími se strmými břehy, vysoko položenými horskými jezery a neuvěřitelnými výhledy.

Norsko je zemí hlavně pro milovníky přírody. Nicméně nabízí jedinečný zážitek i nadšencům pro odkaz Vikingů, stejně jako zájemců o "mladší" osobnosti jako např. malíř Edvard Munch.

Norsko sousedí na východě se Švédskem, Finskem a Ruskem.

Další informace o Norsku můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/nor/nor.asp


Norské království
hlavní město: Oslo
rozloha: 324 220 km2
počet obyvatel: 4 503 440
jazyky: norština, (laponština)
měna: norská koruna (NOK) = 4,5 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Norska!

RADA MLÁDEŽE

Landsraadet for Norges Barneog Ungdomsorganisasjoner - LNU (Norsko)
Český překlad: Norská rada mládeže
Sekretariát: Nedre Vollgt. 5, N-0158 Oslo, Norway
Telefon: + 47 23 31 05 90, fax: + 47 23 31 06 01
E-mail: lnu@lnu.no
WWW: www.lnu.no - norsky, španělsky, anglicky

SLEVY

Norsko není členem organizace European Youth Card Association, která vydává karty EURO<26, proto tady nejsou na tyto karty slevy.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.