UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


RuskoVlajka Ruska

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Ruská federace se rozkládá na území téměř dvakrát větším než Spojené státy Americké a táhne se od Evropy přes celou Asii až k Beringově průlivu, kde se málem dotýká Ameriky. Z evropských zemí sousedí na východě s Norskem, Finskem, Estonskem, Lotyšskem, Běloruskem a Ukrajinou. Kaliningradská oblast hraničí s Polskem a Litvou. V Asii má Rusko společné hranice s Gruzií, Azerbajdžánem, Kazachstánem, Mongolskem, Čínou a na malém kousku též se Severní Koreou.

Hlavní město Moskva bylo založeno již v roce 1147. Ústředním bodem města je Rudé náměstí, na jehož jedné straně je Kreml obehnaný silnou pevnostní zdí s dvaceti věžemi. Zde byli korunováni ruští carové. Blízko vchodu se nachází trůn Ivana Hrozného. Kdo se zajímá o ruské úspěchy na poli cestování vesmírem, ten by měl zavítat do Hvězdného městečka nedaleko Moskvy, známého tréninkového komplexu pro přípravu kosmonautů, jenž je nyní otevřený i pro turisty.

Severozápadně od Moskvy je Petrohrad, proslulý svým kulturním ruchem a elegantními budovami. Město se rozkládá na více než 42 ostrovech v deltě řeky Něva. Široké třídy, pokojné kanály a mosty vedou do města známého jako Benátky severu. Palácové náměstí a Zimní palác patří k nejzajímavějším místům pro zájemce o ruskou historii. Muzeum Ermitáž hostí všechny ohromné poklady bývalých carů.

Ti, kdo si chtějí udělat lepší obraz o velké různorodosti ruské scenérie, se můžou vydat podél Volhy mezi Kazani, kulturním centrem Tatarů, a Rostovem na Donu, který byl kdysi arménským městem a branou na Kavkaz.

Ruská kuchyně je založena na pohance (k přípravě kaše), boršči (řepová polévka) nebo šaškliku. Na večírcích a při zvláštních příležitostech se podávají celá pečená prasátka, pečené husy plněné pohankou a pečené kachny plněné jablky.

Další informace o Rusku můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/rus/rus.asp


Ruská federace
hlavní město: Moskva
rozloha: 17 075 200 km2
počet obyvatel: 145 470 197
jazyky: ruština
měna: ruský rubl (RUR) = 5,30 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Ruska!

RADA MLÁDEŽE

National Youth Council of Russia - NYCR (Rusko)
Český překlad: Ruská národní rada mládeže
Sekretariát: Maroseyka 3/13, RUS-101970 Moscow, Russia
Telefon: + 7 095 206 89 34, fax:. + 7 095 206 80 12
E-mail: nycr@aha.ru
WWW: www.nycr.org.ru - rusky

SLEVY

V Rusku můžete využít více než 2.500 slev zejména na volný čas, turistiku, služby, nákupy, tisk a vzdělávání. Bližší informace o slevách naleznete na adrese www.euro26.org/ nebo euro26.org.ru.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.