UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


IrskoVlajka Irska

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Již dlouho jsou pryč dny, kdy bylo Irsko jednou z nejchudších zemí Evropy, jeho obyvatelé prchali do všech koutů světa a hledali útočiště. Dnes jsou Irové v mnohem větší pohodě a díky osobnostem jako The Corrs, Boyzone a U2 pronikají podmanivé irské vlivy do populární kultury po celém světě. Irsko nového tisíciletí je moderní a úspěšná evropská země, jejíž rychle vzestupující ekonomika je pravým "keltským tigrem". A nejsou to jen Irové, koho to teší, protože stále více turistů objevuje krásy této země.

Dublin je bezpochyby duchovním a kulturním centrem Smaragdového ostrova. V tomto městě namačkaném podél břehů řeky Liffey, stejně jako na venkově, se spojuje mnoho historických vlivů dosahujících ode dnů, kdy keltské kmeny putovali po rašeliništích, až po současnost zaplavující město moderními bary a nočními kluby. Jiná města jako Cork, Galway a Limerick se honosí každé svým vlastním půvabem, ale je to zvlněná venkovská krajina, kde objevíte idylické Irsko známé z filmů. Zde ve starých hospůdkách s neopakovatelnou atmosférou můžete zažít večery a noci plné původní hudby a tance. Případně se můžete toulat po kopcích nebo plachtit po jezerech a navštívit místa, jež se zdají být vzdáleny na milión mil od turistického ruchu Dublinu.

Irsko sousedí na východě s Velkou Británií.

Další informace o Irsku můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/irl/irl.asp


Irská republika
hlavní město: Dublin (Baile Átha Cliath)
rozloha: 70 280 km2
počet obyvatel: 3 840 838
jazyky: irština, angličtina
měna: euro (EUR) = 32 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Irska!

RADA MLÁDEŽE

National Youth Council of Ireland - NYCI (Irsko)
Český překlad: Irská národní rada mládeže
Sekretariát: 3 Montague Street, Irl-Dublin 2, Ireland
Telefon: + 353 1 478 41 22, fax: + 353 1 478 39 74
E-mail: Info@nyci.ie
WWW: www.nyci.ie - anglicky

SLEVY

Na kartu EURO<26 můžete v Irsku získat 290 slev, zejména na ubytování a stravování, nakupování, cestování a dopravu, kulturu a vzdělávání. Velké množství doktorů poskytuje slevu 10 liber na nutné očkování. Bližší informace získáte na adrese www.euro26.org, nebo na www.youthcard.ie.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.