UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


EstonskoVlajka Estonska

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Krásná estonská země s mnohými lesy, jezery a ostrovy je obklopena Baltským mořem, Ruskem a Lotyšskem. Hlavní město Talin má mnoho historických a architektonických památek, zejména ve středu starého města, kterému dominuje věž středověké městské radnice (14.-15. století), nejstarší v severní Evropě. V Talinu je velké množství restaurací, kaváren a barů. Můžete navštívit též operu, balet nebo koncerty klasické hudby, které se tady pravidelně konají.

Dvě hodiny jízdy od Talinu je Pärnu, malé město z třináctého století na březích stejnojmenné řeky, známé jako mořský přístav a lázně. Mezi jeho zajímavosti patří divadlo a tříkilometrová písečná pláž. Haapsalu, malé město na západním pobřeží, je už od 19. století známým rekreačním střediskem s romantickými dřevěnými domy a ulicemi lemovanými stromy. Národní park Lahemaa je velmi oblíbený pro své panenské lesy s nádhernými jezery, řekami, rybářskými vesnicemi a tradičními selskými statky.

Mezi místní kulinářské speciality patří sült (telecí huspenina) a rosolje (octová omáčka se slanečky a řepou).

Zdroj: www.wtgonline.com/data/est/est.asp


Estonská republika
hlavní město: Tallinn
rozloha: 45 226 km2
počet obyvatel: 1 423 316
jazyky: estonština
měna: kroon (EEK) = 2,2 Kč


Klikni na obrázek pro větší mapu Estonska!

SLEVY

V Estonsku můžete kartu EURO<26 využít pro získání téměř 30 slev v muzeích, na ubytování, dopravu, cestování, divadla a jiné aktivity. Bližší informace jsou na www.entk.ee, nebo na www.euro26.org.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.