UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


Vzdělávání

VZDĚLÁVÁNÍ – STUDIUM


Internetové stránky training-youth.net


V roce 2000 vytvořila Evropská komise společně s Radou Evropy internetové stránky www.training-youth.net, jež poskytují různé možnosti školení pro mládežnické pracovníky a školitele. Na stránkách naleznete nabídky účasti na seminářích a školeních na různá témata a rovněž zajímavé a užitečné publikace T-Kits ke stažení. Tyto stránky rozhodně doporučujeme do vaší pozornosti.


AFS Mezikulturní programy


AFS je nezisková mezinárodní organizace, která poskytuje mezikulturní vzdělávací příležitosti:

  • hoštění studentů z celého světa v rodinách v ČR, středoškolské studium v zahraničí, programy dobrovolné práce v zahraničí pro starší 18-ti let, dobrovolnické aktivity;
  • přes 55 zemí a více než 50 let zkušeností.

Více informací naleznete na internetovách stánkách AFS: www.afs.cz.


ŠPANĚLSKO - ODKAZY NA INTERNETU


Jazykové kurzy, práce:

Jazykové kurzy:

  • www.alhambra-instituto.org - nabídka kursů španělštiny různé úrovně a intenzity ve městech Malaga, Salamanca, Alicante a Sevilla (Španělsko)
  • www.castila.es - španělská jazyková škola v Granadě
  • www.donquijote.org - nabídka kurzů španělštiny, též různé výukové programy, výuka španělštiny přes e-mail (Španělsko)
  • www.summerschoolspain.com/summer/en - letní škola španělštiny v Salamance, nabídka jazykových kurzů spolu s ubytováním a aktivitami pro volný čas

ON-LINE DATABÁZE EURODESKU


Eurodesk nabízí databázi podrobných informací o evropských programech v oblasti vzdělávání a mládeže, kontaktních adres a důležitých upozornění, které jsou potřebné pro tyto programy. Zde najdete též zajímavé odkazy na další internetové stránky.

V databázi máte možnost vyhledávání dvěma odlišnými způsoby za pomoci klíčových slov. Komunikovat lze pomocí pěti světových jazyků, a to v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a holandštině.

Služeb eurodesku můžete využít na adrese: www.eurodesk.org, kde se dozvíte více informací (odkaz na databázi www.eurodesk.org/database/english/dbenfset.asp).


VZDĚLÁVÁNÍ – PRÁCE


NOVÝ INFORMAČNĚ-PRACOVNÍ PORTÁL EURO-JOBS


Server Euro-Jobs bude poskytovat veškeré informace, nabídky a poradenství kandidátům a studentům zdarma. Server se nezaměřuje jen na nabídky prací, stáží a brigád, ale i na nabídky ubytování a komplexní informace o pobytu v dané zemi, v počátku Euro-Jobs je to Francie. Projekt je tvořen v několika jazykových mutacích a bude propagován mnoha subjekty v České Republice, Slovenské Republice, Polsku, Maďarsku a ve Francii. Provozovatelem serveru je francouzská firma Evision. Server naleznete na adrese www.euro-jobs.net.


AGENTURY ZPROSTŘEDKOVÁVAJÍCÍ BRIGÁDY V ZAHRANIČÍ


Zde můžete nalézt seznam agentur nabízejících sprostředkování brigád v zahraničí. Získané informace jsou z Akademického informačního centra v Brně, v případě většího zájmu kontaktujte AIC Brno na: www.aic.cz.


Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.