UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


PortugalskoVlajka Portugalska

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Portugalsko je zemí úžasné krásy a různorodosti s jasnou modrou oblohou a přátelskými, zdvořilými lidmi. Ať si vyberete jakékoliv místo, z okna uvidíte doširoka se rozprostírající větrné pobřeží (jako v Cabo do Sao Vicente, Castelejo, Cabo Espichel), písečnou pláž, kde rybáři opravují své sítě vedle jasně natřených lodí (jako v Albufeiře, Bordeiře, Praia do Camilo) nebo dlážděné ulice, nad nimiž se tyčí bílé domy s dřevěnými balkóny a střechami krytými červenými taškami.

Portugalsko je zemí nekonečných možností. Můžete splynout s davem v některém ze známých letovisek nebo se potulovat středověkými čtvrtěmi historických měst jako Lisabon, Porto, Braga, nebo Coimbra. Abyste mohli prozkoumat vzdálenější krásná místa (pronájem aut je poměrně levný), zůstaňte přes noc v romantickém "pousada", což je přestavěná farma, klášter nebo statek s nádherným okolím, je to velmi levné. Jestli hledáte aktivní oddech, Portugalsko je evropskou jedničkou v golfových hřištích a zdejší tenisové školy nemají konkurenci. Můžete taky vyzkoušet své štěstí v rybaření nebo jezdit na koni, naučit se windsurfingu nebo vodnímu lyžování. Mezi další zážitky, jež byste si neměli nechat ujít, patří fado (portugalská odpověď na soulovou hudbu), venkovní slavnosti, kde uvidíte ožít staleté folklorní tradice, portské víno a výborné rybí polévky. Portugalsko je zemí připravenou na vaše objevování.

Portugalsko sousedí na severu a východě se Španělskem.

Další informace o Portugalsku můžete nalézt na adrese www.alternativetravelers.net, nebo www.eryica.org/infomobil/.

Zdroj: www.wtgonline.com/data/prt/prt.asp


Portugalská republika
hlavní město: Lisabon (Lisboa)
rozloha: 92 391 km2
počet obyvatel: 10 006 253
jazyky: portugalština
měna: euro (EUR) = 32 Kč

RADA MLÁDEŽE

Conselho Nacional de Juventude - CNJ
Český překlad: Národní rada mládeže
Sekretariát: Rua. Forno do Tijolo, 73/2 - P-1100 Lisboa, Portugal
Telefon: + 351 218 160 130, fax: + 351 218 160 139
E-mail: geral@cnj.pt


Klikni na obrázek pro větší mapu Portugalska!

SLEVY

V Portugalsku je možnost využití více než 14 000 slev na nákupy oblečení, sportovní výbavy, v obchodech s fotografickým vybavením, na ubytování, hotely a kempy. Bližší informace o poskytovaných slevách naleznete na adrese www.euro26.org/, nebo www.cartaojovem.pt.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.

Vlajka převzata z www.3Dflags.com.