UPOZORNĚNÍ! Server evropa.adam.cz není dále aktualizován a zde uvedené informace slouží k archivním účelům. Aktuální informace a nabídky zahraničních akcí, seminářů, kursů apod. jsou nyní k dispozici na adrese http://zahranici.crdm.cz/.


Cestování

SLEVY


KARTY ISIC / ITIC / IYTC


Mezinárodní identifikační karty ISIC – pro studenty, ITIC – pro učitele a IYTC – pro mládež do 26 let jsou jedinými mezinárodně platnými průkazy svého druhu. Umožňují svým držitelům přístup k celé řadě slev a výhod v oblasti kultury, cestování i volného času po celém světě. Karty jsou produktem mezinárodní organizace ISTC – International Student Travel Confederation – se sídlem v Amsterdamu. Distribuce karet ISIC, ITIC a IYTC probíhá pod záštitou UNESCO a Evropské Unie.

Karty umožňují zejména následující slevy a výhody:

  • slevy v oblasti kultury: ze vstupného do muzeí, galerií, historických a kulturních památek;
  • slevy spojené s cestováním: zvláštní tarify letenek, železničních, autobusových a lodních jízdenek; slevy na ubytování a stravování; slevy na cestovní pojištění;
  • slevy spojené s využíváním volného času: ve sportovních zařízeních, klubech, ve vybraných obchodech a mnohé další;
  • napojení na síť organizací poskytujících služby cestování pro studenty, učitele a mládež;

Bližší informace naleznete na www.gtsint.cz.


KARTA MLÁDEŽE EURO<26


Karta mládeže je určena všem mladým lidem od 15 do 26 let a umožní Vám využívat širokého spektra slev při poznávání České republiky i dalších 29 evropských zemí. Ušetřit můžete při cestování, kulturním i sportovním vyžití a získáte taktéž množství slev na stravování, ubytování či nákupy. Celkem můžete vybírat z nabídky přes 200 000 slev po celé Evropě. Těchto výhod Karty mládeže využívá už kolem 4 milionů mladých lidí z celé Evropy.

Bližší informace naleznete na www.km.adam.cz.


Linka

Projekt evropa.adam.cz je realizován Českou radou dětí a mládeže.
Doporučené odkazy: www.sidliste.cz, www.borovice.cz, www.majaky.cz.
Náměty a doporučení zasílejte na adresu: crdmintr@adam.cz.